Näonaha koorimine on oluline ja vajalik iga nahatüübi jaoks – ka tundlik nahk vajab koorimist!
Näonaha koorimise abil eemaldatakse nahapinnalt sinna kogunenud pindmised surnud naharakud. Peale koorimist on nahk oluliselt vastuvõtlikum, tänu millele imenduvad ning toimivad efektiivsemalt kreemides ja seerumites sisalduvad toimeained. Lisaks aitavad kerged ringjad ja masseerivad liigutused elavdada naha vere- ja lümfiringet ning parandada naha ainevahetust.
Koorimise kasulikud toimed nahale:
- Sügavpuhastav toime – eemaldab nahapinnale kogunenud surnud naharakud ja mustuse andes nahale särava ja värske jume.
- Ühtlustab nahatooni ja nahapinda ning muudab naha pehmeks ja siledaks
- Parandab naha ainevahetust ja toitainetega varustamist
- Parandab nahahooldustoodete imendumist nahka
- Stimuleerib naha uuenemist ning aeglustab vananemisilmingute avaldumist
Millist koorijat valida?
Koorija valik sõltub eelkõige nahatüübist ning naha seisundist ja vajadustest. Sobiva koorija valimine on sageli keeruline, kuna valik on tohutult suur ja puuduvad piisavad teadmised nahatüübi ning naha vajaduste adekvaatseks hindamiseks. Kui Sa ei ole päris kindel, milline koorija oleks Sinu naha jaoks parim, tuleks konsulteerida erialaspetsialistiga, kes aitab valida Sinu nahatüübile ja selle vajadustele sobiva koorimistoote, mis annaks efektiivseid tulemusi ning samas ei kahjustaks nahka. Lisaks annab nahaspetsialist Sulle täpsed juhised, kuidas ja kui tihti tuleks valitud koorijat kasutada.
* Tundlikuma ja kuperoosse naha puhul võiks eelistada kergematoimelisi koorijaid, mis ei ärritaks nahka liigselt. Hästi sobivad näiteks ensüümidega või kreemjaid koorijaid.
* Aknele kalduva, rasuse ja põletikulise naha puhul tuleks olla ettevaatlik (tugeva)teraliste koorijate kasutamisel, kuna nendega on oht nahka traumeerida ja põletikukoldeid ärritades seisundit veelgi halvendada. Kasutada soovitatakse happe- või ensüümkoorijaid.
* Kuiva, normaalse ja kombineeritud naha koorimiseks sobivad nii ensüümidega, hapetega kui ka kergete koorivate terakestega koorijad.
Kui tihti näonahka koorida?
Kindlasti ei tohiks näonahka koorida iga päev. Koorimisega liialdamine ei ole nahale hea ning võib muuta selle ülitundlikuks, kuivaks ja karedaks.
Näonaha koorimise sagedus sõltub lisaks nahatüübile ka naha hetkeseisundist ja vajadustest. Olulist rolli mängib ka valitud koorimistoote eripäradest/omadustest (teraline,ensüümidega, hapete baasil ning kui tugevatoimeline on koostis jne).
Normaalse, kombineeritud ja rasuse naha puhul soovitatakse koorida 1-2 korda nädalas. Tundlikuma ja kuperoosse naha puhul teostada koorimist pigem 1 kord nädalas.
Näonaha koorimine protseduurina ja koduse näokoorija valik sõltub väga palju nii näonaha tüübist, olemasolevatest kasutatavatest toodetest kui ka käesolevatest tegevusplaanidest (päikesereisid, intensiivne sport, teised iluprotseduurid, nii suukaudsed kui ka lokaalsed ravimid jne). Selleks, et koorimisprotseduurid oleks nahale ohutud ning selleks, et selle toiminguga saavutada parim võimalik tulemus, tule ja külasta meie esteetilise meditsiini õde ning saa teada, millised võiksid olla nii sinu professionaalsed hoolitsused kui ka kodused hoolitsusrutiinid.
Kristel Sööt
Esteetilise meditsiini õde/kosmeetik
BS Medical Aesthetics