Inimsese peas kasvab keskmiselt 150 000 juuksekarva ja neil on kindel elutsükkel. Juuksekarv kasvab välja juukse folliikulist, mille põhjas toimub rakkude jagunemine ja kus juuksekarv saab omale pigmendi. Umbes 90% juustest on aktiivses kasvufaasis. Folliikulite arv ajaga väheneb, samuti väheneb nende suutlikus toota elujõulist juuksekarva.
Normaalseks juuksekaotuseks päevas loetakse 100 juuksekarva. Erinevatel põhjustel võib see number suurenenda. Telogen Effluvium on ajutine juuste ülepea hõrenemine, mis on seotud juuste kasvamise tsükli häirega, st. juukse kasvamise tsükkel ehk anageen jääb normaalsest lühemaks ja juus on puhkefaasis ehk telogeenis normaalsest kauem.
Teine juuste väljalangemise põhjus on meessuguhormoonide vahendatud ehk androgeenset tüüpi alopeetsia. See võib esineda nii meestel, kui naistel. Haigust iseloomustab järk-järguline juuste hõrenemine ja/või kadu valdavalt pealae piirkonnas. See on väga sage probleem, mis tekib kunt 50% meestel ja veidi väiksemal hulgal üle 40a. naistel.
Sagedasemad põhjused mis juuksekasvu mõjutavad on: erinevad haigused, ravimid, vaimne pinge ja stress, vanus ning hormoonid (suguhormoonid, kilpnäärmehormoonid), keskkonnastres (UV-kiirgus, juuste töötlemine keemiliselt, juust). Samuti määravad suurt rolli ka meie geenid.
Kui juuste väljalangemine on intensiivsem kui tavapäraselt ning kestab pikema aja vältel, siis tuleks sellele reageerida ja protsessi pidurada. Esiteks tuleb välja selgitada juuste väljalangemise põhjused ning seejärel võtta ette ravikuur, mis pidurdab juuste edasist väljalangemist, tugevdab kasvufaasis olevaid folliikuleid ning stimuleeriks uute folliikulite taastekkimist.
Meie kliinikus kasutame selleks plasmateraapiat ja juustele mõeldud mesoteraapiat.